top of page

Kursy nauczycielskie

TCM, AcuYin, MyoYin, Meridian Nidra, YinYang Flow, Filozofia, Medytacja

Poznaj praktykę Yin Jogi, a także jej historię, filozofię, anatomię i wiele więcej.

Uzyskaj na koniec kursu certyfikat akredytowany przez Yoga Alliance.

Rozwiń umiejętności niezbędne do nauczania jogi yin. Dołącz do grona ludzi których fascynuje nowoczesne podejście do tradycyjnej praktyki.

Od 2020 roku dziele się moja wiedzą i doświadczeniem na polskim rynku.

Oferuje kursy AcuYin, MyoYin, Yin Jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską oraz Meridian Nidrą jako pierwszy na polskim rynku.

 

Setki Polaków powierzyło mi swoje zaufanie biorąc udział w moich kursach i warsztatach. Dziękuje za wasze zaufanie, to dla was tu jestem. 

YTT_2022-32.jpg

TCM

- Tradycyjna Medycyna Chińska
& Anatomia Bioder I -

(50 godzin)

Kurs Nauczycielski TCM prezentuje nowoczesne podejście łączące w sobie dwie antyczne sztuki: jogę i Chińską Medycynę. Medycyna Chińska dosłownie daje nam mapę do poruszania się po fizycznym, mentalnym i emocjonalnym terenie naszego życiowego doświadczenia. Szczególnie praktykując Jogę Yin można się wiele nauczyć z tej starożytnej tradycji uzdrawiania.

Więcej o kursie

- ​Akupresura, AcuYin
& Anatomia Bioder II -

(50 godzin)

AcuYin to wyjątkowe połączenie dwóch unikatowych praktyk: jogi oraz akupresury. Kurs przybliży najistotniejsze koncepcje zarówno Yin jogi jak i Chińskiej Medycyny. Podczas treningu zapoznamy się z wieloma najważniejszymi punktami akupresury, ich właściwościami oraz praktyką Yin Jogi.

Więcej o kursie
AcuYin Summer.jpg

ACUYIN

Szyja.jpg
Szyja.jpg

MYOYIN

- Myoyin, Powięź
& Anatomia Kręgosłupa -

(50 godzin)

Kursy nauczycielski MyoYin (Myofascial Release: MFR) oferuje zapoznanie z głównymi założeniami Yin Jogi w połączeniu z różnymi technikami MFR (wliczając w to prace z piłkami). Podczas szkolenia studenci poznają różne techniki poprawy mobilności poprzez pozycję jogi oraz MFR. W celu poprawy krążenia krwi i elastyczności, uśmierzenia bólu oraz dobrego samopoczucia.

Więcej o kursie

- Yin Yang Flow, Filozofia
& Anatomia Ramion -

(50 godzin)

Ten kurs jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą zrozumieć podstawowe wierzenia i ideały otaczające starożytną praktykę jogi  i jej wpływ na współczesną kulturę. Dodatkowo, oprócz zagłębienia się w filozofię oferowany kurs zakłada praktyczne zastosowanie dwóch bardzo istotnych aspektów obecnych w dalekowschodnich filozofiach i systemach: Yin i Yang. Przyjrzymy się dokładniej pozycjom Yin, Yang, skupiając się dogłębniej na anatomii ramion.

Więcej o kursie
IMG_0239a.JPG

YIN
YANG

Shoelace Untied 2_edited.jpg

YIN

- ​Yin Joga, Medytacja &
Anatomia Kończyny Górnej -

(40 godzin)

To szkolenie ma na celu pogłębienie zrozumienia Yin Jogi, technik medytacyjnych i ich zastosowania w promowaniu zdrowia całego ciała. Na tym kursie skupimy się dogłębniej na anatomii kończyn górnych. Naucz się rozumieć przepływ energii w twoim ciele i jak wpływają one na twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Więcej o kursie

- ​Wprowadzenie do Yin Jogi -

(30 godzin)

Oferowany 30 godzinny kurs prezentuje praktykę Yin Jogi, ktora może być zarówno doskonałym uzupełnieniem bardziej dynamicznych form ruchu, jak i bardzo bogatą praktyką samą w sobie. Yin Joga, poprzez swoją wyjątkowość, zdobywa coraz szersze kręgi entuzjastów jogi. Jej medytacyjny, uspokajający, a być może nawet terapeutyczny efekt to wspaniałe rozwiązanie dla wielu współczesnych praktykujących.

Więcej o kursie
A09A2713A.jpg

YIN
WPROWADZENIE

Beach at Sunset

ME
DY
TA
CJA
WPROWADZENIE

- ​Mindfulness & Medytacja -

(15 godzin)

Wyrusz w transformacyjną podróż do świata uważności i medytacji. Ten wciągający kurs oferuje głęboką eksplorację praktyk uważności i medytacji, wyposażając cię w umiejętności i wiedzę, aby poprowadzić siebie i innych do wewnętrznego spokoju, samoświadomości i holistycznego dobrego samopoczucia. To praktyka polegająca na ćwiczeniu umysłu w celu zachowania dobrego zdrowia, zwiększenia energii życiowej, oczyszczenia umysłu, cierpliwości czy innych pożądanych cech. 

Więcej o kursie

- ​Meridian Nidra, Yin &Anatomia Kończyny Dolnej -

(40 godzin)

 Yin Joga i joga Nidra skupiają się na relaksacji ciała. Podczas gdy celem Yin Jogi jest rozluźnienie stawów, celem Jogi Nidry jest uwolnienie pewnych napięć. Na tym kursie poznasz pozycje Yin jogi, dzięki którym usprawnisz przepływ energetyczny w swoim ciele, a następnie idąc ścieżką cyklu 5 przemian Chińskiej Medycyny doświadczysz jogicznego snu.

Więcej o kursie
YTT_2022-70b copy.jpg

MERIDIAN
NIDRA

Starry Sky

NIDRA
WPROWADZENIE

- Joga Nidra -

(15 godzin)

Joga Nidra to świadomy stan między jawą a snem, umożliwiający głęboki relaks. To starożytna jogiczna i tantryczna praktyka świadomego rozluźniania ciała, umysłu i duszy. Ten kurs jest dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do głębszego relaksu. Został zaprojektowany jako szkolenie dla nauczycieli Jogi Nidry, ale jest równie odpowiedni dla osób niebędących nauczycielami, które chcą się rozwijać.

Teacher Training manual Beyinyang

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj często zadawane pytania, które mogą odpowiedzieć na prawie wszystkie zagadnienia dotyczące szkoleń dla nauczycieli jogi Yin. Pozdrawiam serdecznie.

 • Czy muszę mieć doświadczenie w jodze aby wziąć udział w kursie nauczycielskim?
  Nie musisz wcześniej uczestniczyć w szkoleniu dla nauczycieli jogi Yin lub innego stylu jogi, aby wziąć udział w szkoleniu. Wskazana jest silna motywacja, aby chcieć uczyć się jogi Yin oraz dokładne zapoznanie się z programami każdego kursu. Byłoby również wskazane, aby przed rozpoczęciem kursu nauczycielskiego wziąć udział w zajęciach lub warsztatach yin, a także mieć duże zainteresowanie jogą.
 • Czy kurs jest odpowiedni dla początkujących?
  Tak! Nie musisz umieć stać na rękach ani robić szpagatów, aby kwalifikować się do podjęcia szkolenia dla nauczycieli jogi. Nie musisz nawet być towarzyski ani swobodnie przemawiać przed grupą ludzi. Wiele osób przechodzi szkolenie dla nauczycieli jogi bez zamiaru faktycznego nauczania jogi. Ci ludzie po prostu chcą pogłębić własną praktykę jogi. Inne osoby chcą uczyć, ale potrzebują pomocy w zdobyciu pewności siebie i doświadczenia, aby być na czele klasy. Szkolenie nauczycieli jogi daje studentom dużo praktyki w prowadzeniu zajęć jogi. Moje szkolenia dają bezpieczną przestrzeń zaprojektowaną, aby pomóc Ci rozwijać swoje umiejętności w strefie wolnej od osądów. Jedynym warunkiem wstępnym szkolenia nauczycieli jogi jest ciekawość, aby dowiedzieć się więcej o jodze i sobie!
 • Czy kurs jest odpowiedni dla osób doświadczonych?
  Tak. Najlepiej jest zapoznać się z programem każdego kursu.
 • Jak zostać certyfikowanym nauczycielem?
  Nie ma organu prawnego, który nadzoruje jogę. Z prawnego i technicznego punktu widzenia każdy może nazywać się nauczycielem jogi i oferować zajęcia. Jednak etycznie nie jest to zalecane. Nawet jeśli przejdziesz szkolenie jogi yin, które uprawnia cię do prowadzenia zajęć jogi Yin, powinieneś odbyć 200-godzinny program szkolenia nauczycieli przed nauczaniem jakiegokolwiek stylu jogi, przynajmniej według standardów Yoga Alliance. A: Jeśli jesteś już nauczycielem Jest to certyfikowana kontynuacja edukacji, która umożliwia nauczanie Yin jogi. Możesz wykorzystać to szkolenie jako kontynuację edukacji w Yoga Alliance. Długość moich szkoleń wącha się miedzy 15,a 50 godzin. B: Jeśli nie jesteś nauczycielem To szkolenie pogłębi Twoją wiedzę na temat Yin jogi i pomoże udoskonalić Twoją praktykę w domu.
 • Czy mogę uczyć Yin jogi po ukończeniu kursu nauczycielskiego?
  Przeczytaj dokładnie program nauczania kursu, a także opinie byłych uczestników, aby zobaczyć, co inni studenci-nauczyciele byli w stanie zrobić po przestudiowaniu tego programu. Może to wskazywać na ich własny poziom pewności siebie, aby rozpocząć nauczanie. Niektórzy studenci-nauczyciele Yin Jogi mogą mieć za sobą 20 lat nauczania jogi, ale nigdy nie studiowali Yin Jogi ani jej nie praktykowali, a każdy od czegoś zaczyna. Krótko mówiąc, znajdziesz narzędzia, których nauczysz się na tym kursie, jako solidne podstawy umożliwiające rozpoczęcie nauczania Yin Jogi. Żaden nauczyciel nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie „Czy będę umiał dobrze uczyć?” Zgodnie z prawem możesz uczyć wszystkiego, co wybierzesz. Nie ma prawnego wymogu uzyskania certyfikatu Yin Yogi, aby móc go uczyć. Jest wielu niewyszkolonych nauczycieli, którzy uczą Yin Jogi. To, czy będziesz dobrze robić zależy od wielu czynników. Jakie masz doświadczenie w nauczaniu i ile lat uczysz i praktykujesz? Jak regularnie uczysz i ćwiczysz? Czy masz jakiś trening jogi lub stałą praktykę? Joga to umiejętność, której rozwijanie może zająć lata dzięki konsekwentnej praktyce i może wydawać się bardziej naturalne, jeśli stanie się częścią codziennej rutyny. Większość studentów po kursie Yin doświadcza dobrych zmian, które dają im silną motywację do dalszego praktykowania, ze względu na ich własne wewnętrzne zmiany, które są na tyle silne, że dostrzegają korzyści płynące z praktyki i dlatego inni też mogą z niej skorzystać. Wielu powiedziało, że sposób, w jaki kurs jest prowadzony, dał im pewność, że mogą przedstawiać nauki innym na bardzo wczesnym etapie po opuszczeniu kursu.
 • Czego będziemy się uczyć na kursie nauczycielskim?
  Przeczytaj uważnie opis i program kursu który Cię inetersuje, aby zrozumieć, na co się zapisujesz. Kursy mają charakter bardzo empiryczny i przez cały dzień będą stanowić mieszankę wykładów, teorii i ćwiczeń. W czasie szkolenia będzie czas na zadawanie pytań, robienie notatek. Na każdym szkoleniu dostaniesz podręcznik z programem kursu, gdzie można robić notatki. Niektóre szkolenia oferują pomoce naukowe, które wliczone są w koszt kursu. Wiele pracy, którą wykonujemy na tych szkoleniach nauczycieli jogi Yin, to praca nad własnym rozwojem i wymaga to twojej chęci do odkrywania i praktykowania w ten sposób.
 • Czy kurs jest akredytowany przez Yoga Alliance?
  Tak, jestem doświadczonym i zarejestrowanym trenerem nauczycieli jogi w Yoga Alliance USA (YACEP) i RYT500. Certyfikat uzyskany po uczestniczeniu w całości kursu, uznawany jest na całym świecie. Twoje godziny mogą być wykorzystane na dalszy rozwój zawodowy i/lub praktykę własną. Wszystkie godziny będą musiały być rejestrowane przez Ciebie na stronie Yoga Alliance i nie jest możliwe, abyśmy zrobili to za Ciebie.
 • Co się stanie jeśli opuszczę godziny szkoleniowe lub jeden dzień kursu?
  Aby uzyskać certyfikat ukończenia konkretnego kursu, w którym uczestniczysz, musisz uczestniczyć w każdym dniu szkolenia, aby spełnić wymagania Yoga Alliance. Jeśli nie możesz uczestniczyć we wszystkich częściach kursu, będziesz musiał nadrobić brakujące godziny dodatkową sesją lub przyszłym kursem. Prosimy o wcześniejsze wysłanie wiadomości e-mail na adres dominik@beyinyang.com, aby upewnić się, że kwalifikujesz się przed jakąkolwiek nieobecnością. W przypadku, gdy nie możesz uczestniczyć w danym dniu, możesz mieć możliwość spotkania się z asystentem, który omówi wszelkie pominięte materiały, jeśli zostanie to uznane za konieczne. Będzie za to dodatkowa opłata w rozsądnej stawce, którą należy uiścić bezpośrednio asystentowi. Takiej możliwości nie będzie na każdym oferowanym kursie. W przypadku niemożności przybycia na więcej niż jeden dzień, dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić miejsce na kolejnym szkoleniu w celu odrobienia opuszczonej części szkolenia bez dodatkowych kosztów. Jest to uzależnione od dostępności miejsc na następnym szkoleniu i pod warunkiem, że jest zaplanowane. W przypadku, gdy kolejne szkolenie nie odbędzie się, nie ma możliwości odwołania się do zwrotu kosztów za opuszczenie części lub całości szkolenia dla nauczycieli. Certyfikat zostanie wystawiony tylko po uczestnictwie we wszystkich godzinach szkoleniowych.
 • Hipermobilność
  Hipermobilność jest omówiona w kontekście programu nauczania i określonych asan. Oczywiście nie jest możliwe udzielanie indywidualnych instrukcji jednemu uczniowi podczas szkolenia w dużej grupie z ogromną ilością tematów do omówienia. Na każdym poziomie szkolenia kurs rozwija dogłębność i zrozumienie, jak bezpiecznie uczyć yin jogi. Oczywiście w zależności od powodów, dla których prezentujesz hipermobilność, w dużym stopniu określałoby to, co byłoby dla ciebie bardziej odpowiednie jako osobista praktyka, tj. kiedy i gdzie wzmacniać i stabilizować oraz kiedy i jak najlepiej się rozciągać. Jeśli jest to właściwość szkieletu pod względem twojej własnej naturalnej zdolności do uzyskania dostępu do większego zakresu ruchu bez bólu lub destabilizacji twojego konkretnego stawu lub stawów, lub stan w twojej tkance łącznej lub z powodu urazu, w dużej mierze zdeterminuje twoje własne najlepsze praktyki. Jest to kurs nauki bezpiecznego nauczania yin jogi i bezpiecznego praktykowania, a nie indywidualne nauczanie. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że tylko dlatego, że nie masz dostępu do zakresu ruchów, które obserwujesz w podręcznikach lub u innych praktykujących, nie oznacza, że nie możesz dobrze uczyć. Czasami nauczyciele mniej rozciągnięci lub ci o najmniejszej mobilności są najlepszymi nauczycielami, którzy jasno przekazują swoje doświadczenia.
 • Co w przypadku gdy nie jestem rozciągnięty/a?
  Nie musisz być bardzo wysportowany ani elastyczny, aby cieszyć się kursem nauczycielskim, zostać świetnym nauczycielem jogi i pogłębić swoją praktykę! Osobiście moje zakresy ruchu i budowa ciała uniemożliwiają mi wykonania wielu pozycji jogi. Kurs jest prowadzony w środowisku przyjaznym, nie oceniającym i nie porównującym do innych uczestników. Każde ciało jest inne i ma inny zakres ruchu, nie będzie to w żaden sposób oceniane podczas kursu.
 • Czy mogę zostać asystentem Beyinyang?
  Cieszę się, że interesujesz się treningami Yin Jogi i możliwością bycia asystentem. Obecnie Beyinyang może przyjąć tylko tych, którzy uczestniczyli w tym samym kursie minimum 3 razy, którzy mają już bazę wiedzy i praktyki. Studenci mogą ubiegać się o asystowanie, gdzie zapewniany jest podstawowy mentoring w zakresie nauczania. Opieka mentorska nad postępami jako nauczyciel leży u podstaw nowego programu nauczania Beyinyang na rok 2024. Asystent może uczestniczyć w kursie nauczycielskim bezpłatnie i ma wyznaczone obowiązki w czasie kursu, takie jak zapewnienie opieki nad uczestnikami, odpowiadanie na pytania uczestników kursu, dbanie o atmosferę w czasie kursu oraz inne. Jeśli masz już za sobą trzy takie same kursy nauczycielskie z Beyinyang napisz do mnie po więcej pytań odnośnie obowiązków i korzyści płynących z asystowania: dominik@beyinyang.com Osobiście asystuje od wielu lat mojej nauczycielce Jo Phee z czego jestem dumny i robię to z ogromną radością.
 • Czy mogę zapłacić za kurs w ratach?
  Każdy z kursów ma inną formę płatności, w zależności od studia które prowadzi rejestrację. Zapoznaj się z formą płatności kontaktując się bezpośrednio z organizatorem/ studiem szkolenia. Jeśli w opisie kursu nie jest napisana możliwość zapłacenia w ratach, zawsze warto napisać w tej sprawie do organizatora lub do mnie, a zobaczymy co da się zrobić.
 • Co jeśli w czasie kursu zachoruję lub przyjdę na kurs z obrażeniem, które będzie ograniczało zakres moich ruchów?
  Jeśli podczas kursu doznasz kontuzji lub źle się poczujesz, nie musisz się martwić ani dostarczać żadnych zaświadczeń lekarskich, ponieważ nie musisz uczestniczyć w każdej praktyce, ważne abyś był/a i obserwował/a. To jest coś, co bardzo jasno wyrażam w sesjach interaktywnych – że uczestniczysz tylko do własnego stopnia bezpieczeństwa i że jest to zawsze twoja odpowiedzialność jako sumiennego praktyka, czy to online, czy w sytuacji klasowej. Żaden nauczyciel, nie jest w stanie określić twojego poziomu doznawania bólu podczas praktyki. Nie jesteś zobowiązany do „wykonywania” pozycji. Możesz uczyć się na wiele sposobów, które nie wymagają ruchu fizycznego. Obserwacja i dialog w czasie rzeczywistym zapewniają inne nieocenione sposoby uczenia się. Wielu uczniów nauczyło się wystarczająco dobrze, gdy są kontuzjowani, chorzy, w ciąży, karmią piersią, podczas rekonwalescencji dzięki wzrokowi, możliwości czytania, słuchania i zadawania pytań. Jeśli w czasie kursu zachorujesz powiadom o tym organizatorów, może będzie wymagane noszenie maseczki lub oddalenie się na bezpieczną odległość od innych uczestników.
 • Czy mogę wziąć udział będąc w ciąży lub menstruując?
  Tak. Wiele kobiet biorących udział w kursie mają dzieci, są w ciąży lub właśnie urodziły dziecko i nauczyły się odpowiednio dostosowywać swoją praktykę. Priorytetem jest zawsze poczucie bezpieczeństwa w swojej praktyce i upewnienie się, że dbasz o siebie i zachowujesz swoje możliwości za każdym razem, gdy ćwiczysz. Nie potrzebujesz pozwolenia nauczyciela na to, jak ćwiczyć i co wybierasz robić lub od czego się powstrzymujesz. Niektóre kursy, w szczególności te które uczą stymulować punkty akupresury, mają wpływ na płód, a tym samym wymagana jest moja wiedza na temat ciąży uczestniczki, aby np. nie przyśpieszyć porodu, itd. Uprawianie jogi podczas cyklu menstruacyjnego jest całkowicie bezpieczne, niezależnie od pozycji.
 • Czy będę poddany/a jakimkolwiek testom aby uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia?
  Nie, nie będziesz oceniany/a ani testowany/a w żaden sposób! Jest to wspierające i bezpieczne środowisko uczenia się, które podkreśla autonomię ucznia i możliwość uczenia się w dowolny sposób.
 • Czy mogę wziąć udział w kursie jeśli po ukończeniu nie planuje uczyć?
  Tak, możesz wziąć udział. Jeśli jesteś studentem jogi z dużym zainteresowaniem rozwijaniem praktyki jogi, możesz wziąć udział w kursie, aby pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie dla własnego rozwoju zawodowego i osobistego. Jedną z wielu zalet szkolenia nauczycieli jogi jest to, że można go wykorzystać do pogłębienia własnej praktyki. Na przykład przejście przez ten proces może pomóc ci zrozumieć: Więcej o fizjologii i praktyce jogi i jej wpływie na twoje ciało. Sposoby na poprawę osobistej koncentracji, poziomu samoświadomości oraz poznania możliwości własnego ciała. Na przykład możesz otrzymać poprawki dotyczące skutecznego stosowania technik oddechowych. Ta korekta zazwyczaj nie byłaby dostępna na zwykłych zajęciach jogi, dlatego od razu możesz zobaczyć, jak szkolenie nauczycieli dotyczy najdrobniejszych szczegółów.
 • Czy otrzymam fakturę VAT?
  Tak.
 • Jak wygląda rekrutacja na kurs?
  Poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie beyinyang.com
 • Czy Beyinyang organizuje kursy online?
  Obecnie nie ma oferty kursów online. Planuję w przyszłości warsztaty oraz kursy online. Zapraszam do zapisania się do newslettera aby być na bieżąco z wydarzeniami i moja ofertą.
 • Czy Beyinyang organizuje kurs 200 godzinny?
  Nie. Plan na najbliższy kurs nauczycielski jest na rok 2025/2026.
 • Który kurs wybrać jeśli nigdy nie brałam/em udziału w kursach Beyinyang?
  Zapraszam do zapoznania się z opisem każdego kursu, w celu zobaczenia która z tematyk najbardziej Cię interesuje. Chińska Medycyna: - Yin Joga, Tradycyjna Medycyna Chińska i Anatomia Bioder I - AcuYin: Akupresura w Yin Jodze i Anatomia Bioder II - Meridian Nidra, Yin I i Anatomia Kończyny Dolnej Kursy które nie zawierają w sobie Chińskiej Medycyny: - MyoYin: Yin Joga i Powięź i Anatomia Kręgosłupa - Yin Yang Flow, Filozofia i i Anatomia Ramion - Medytacja i Mindfulness - Joga Nidra - Yin Joga, Medytacja i Anatomia Kończyny Górnej - Wstęp do Yin Jogi
 • Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu nauczyciel jogi Yin?
  Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć udział w programie szkolenia nauczycieli jogi. Oto niektóre z najczęstszych powodów: - Chcesz być bardziej obecny w życiu i wiesz, że regularna praktyka jogi pomaga w tym. - Chcesz dowiedzieć się więcej o korzeniach jogi - jej historii, filozofiach, korzyściach itp. - Chcesz zostać certyfikowanym nauczycielem, aby móc dzielić się z innymi zmieniającą życie mocą jogi. Bez względu na to, jakie są Twoje motywacje, wzięcie udziału w kursie dla nauczycieli jogi może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o sobie. Joga zachęca do wyciszenia umysłu i przebudzenia do swojej prawdziwej natury.

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz do mnie a postaram się odpowiedzieć Ci tak szybko jak jest to możliwe

bottom of page